top of page

משמעות אבני החן

על אבני החן -

לקריסטלים יש השפעה אנרגטית על הסיבה הודות לצורת התגבשותן, להרכבן ולמבנה שלהן.

השפעתן אינה קשורה לאמונה בהן. עבור אנשים שגישתם פתוחה ומוכנים לקבל אנרגיות, השפעתן גדולה.

השפעתן על ילדים ובעלי חיים מוכיחה נקודה זו.

כשמקבלים את הקריסטלים ללא דעות וללא חשיבה עמוקה, מאפשרים להן לאזן את האנרגיות שלהם וע"י כך לסייע במקום שבו קיים הצורך.

הגבישים פולטים וקולטים אנרגיה בצורה מאוזנת כאשר הרמוניה ואיזון מושלם הם שמחזיקים את הקריסטל בצורתו.

הנטייה הטבעית של גביש לשמור על איזון ולשנות את התדר הנקלט בו קשורה לאופן ההתגבשות.

התדר של הגביש תמיד מאוזן בעוד שהתדר הקיים בגוף, לעתים קרובות, חסר איזון. כאשר אנו אוחזים בקריסטל היא קולטת את התדר שלנו, כפי הנראה מאזן אותו ופולט בחזרה תדר מעט שונה, מאוזן יותר וזה התדר שאנו קולטים מהקריסטל כאשר הוא צמוד לגוף.

הקריסטל מאזן וממקד את האנרגיה ומכאן יכולתו להשפיע.​

כל אדם יודע מה באמת עבורו, ומה הכי נכון עבורו.

לכל הקריסטלים השייכים לו, אלו אשר "נולדו" עבורו, עליו רק למצוא אותם והם יסייעו לו ברמה גבוהה ביותר לריפוי פיזי, מנטלי, רוחני וחיזור האני הפנימי.

אנשים נמשכים לקריסטל שלהם.

לבחור קריסטל בדרך הכי נכונה - באינטואיציה, לזרום ולראות למה נמשכים.

השפעת הקריסטל יכולה להיות שונה באנרגיה ובצורך של האוחז בה, בהתאם להרמוניה שבין הקריסטל לבין האדם.​

- טיהור הקריסטלים -

ניתן לטהר אותם מתחת למים זורמים - בים, מתחת לברז, כשיורד גשם, והוציאו את האבן אחרי כמה דק'.

הכי מומלץ לשטוף אותם במים זורמים ולהניח מול ירח מלא.

סגולות אבני החן -

אזוריית -

טובה למדיטציה, ביכולתה ליצור רטט בגוף שיוביל להתפתחות רוחנית. מחזקת יכולת קבלת החלטות. 

האנרגיות שלה קשורות לרוח יותר.

מעודדת חשיבה עמוקה תוך שמירה על מיקוד והבנת ממדים חדשים הקשורים לרובד הרוחני. מקלה על הבנת תכנים חדשים הקשורים לעידן הזה. 

מסייעת בריפוי תאים. מאזנת מחזוריות. מקלה ותומכת במקרים של סרטן.

אמרלד -

אחת מ-12 אבני החושן, ברקת - האבן של שבט לוי.

לאופטימיות ועצמה. מחזקת יכולות של הבעה עצמית וזיכרון. מעניקה חוזק וחוסן רגשי ומנטלי. מקלה את הלחץ, בפרט בזמן עבודה מול אחרים. מעודדת נאמנות ונתינה, מגבירה כושר הבעה ומקלה סיוטי לילה. מחזקת את מערכת העצבים, מקלה כאבי גב שמקורם ברגש. מחזקת את הלב.

טורמלין קוורץ -

מלמדת להעריך ולקבל את אותה ההגנה מתוך הבנה שלא תמיד נכון לרוץ קדימה מהר, שחשוב לקחת את הזמן, להביט פנימה ולקבל את ה'עצמי'. מאזנת את הבסיס והכתר ומסייעת בהשלמת ההילה.

לאפיס לזולי -

לחלק מהאנשים תחזק יכולת ריכוז ועבור אחרים תחזק את הגוף תוך הענקת חיות ותחושת ביטחון. מחזקת חוסן פנימי, ביטחון והרמוניה. מלמדת להשתלב ולשלב אחרים בעבודה משותפת למען מטרה סופית נעלה ומוצלחת. מחזקת אינטלקט ויכולת חשיבה ממוקדת וחכמה. טובה לתקשורת בינאישית ברמה אינטלקטואלית גבוהה תוך שמירה על כבוד הדדי, מחזקת אומץ וטובה לשינה.

מסייעת בהקלת בעיות עיניים. מסייעת בהקלת כאב ראש ובעיות שמיעה.

מלכית -

אבן עוצמתית המחברת לגוף הפיזי ולקרקע תוך הענקת תחושה של חיבור לרובד הפיזי. מעודדת ריפוי כאשר מקור הבעיה הוא ברובד המנטלי. יש בה עמידות וקשיחות מסוימת בהתנהלות ועם זאת מעודדת גמישות וקבלה של תובנות חדשות תוך שמירה על העקרונות הבסיסיים המנחים אותנו. אבן של נאמנות. מקלה במקרי שיכרות. מעניקה הגנה לכן מומלצת לחיילים ומטיילים. מהווה מרפא עצמתי למטרות שונות. מחזקת את מערכת החיסון.

ספיר -

אחת מ-12 אבני החושן - האבן של שבט יששכר.

מחזרת חכמה, אינטלקט ויכולת חשיבה ומיקוד. מסייעת בחשיבה על פתרונות ויישומם. מחזקת החלטיות, יכולת הישרדות, ואומץ והתמודדות תוך שמירה על מיקוד ואיזון. מעודדת הבעה עצמית ומשמעת עצמית. 

פנינה -

מוכרת כאבן הכנות, הבאת אמת למצבים, דבקות ונאמנות למטרה.

השפעתה מרגיעה מאוד, מעניקה תחושת שלווה פנימית עמוקה ומאפשרת זרימה עם החיים. קשורה לרוך פנימי ולאיזון רגשי. לחיבור לילד הפנימי, לרכות ולתמימות, לטהור ולנקי. מעניקה תחושב טובה וחיובית ב'כאן ועכשיו'. מצמצמת רגישות, עורמת לתחושת שלום ומצמצמת רגישות יתר ותחושת מבוכה. מייצגת אמונה, טוהר, תמימות ונדיבות. מעניקה תחושת יופי פנימי המוקרן כלפי חוץ. מרגיעה כעסים והתפרצויות. מקלה דיכאון וסיוטי לילה. 

מקלה את הנשימה ואלרגיות.

קריסוקולה -

מחברת לנשיות, לחמלה ולקבלה. מרחיקה רגשות אשם ומאזנת מבחינה רגשית בייחוד כשקיים קשר למצב הורמונלי. מקלה כאב רגשי ומגבירה אהבה והבנת הזולת. מלמדת לקבל את האחר ולזרום עם צרכיו תוך שמירה על ה'אני' ומתן מקום לעצמי בתוך המערכת. מלמדת שהדאגה לעצמי, בסופו של דבר מגדילה את יכולת הנתינה לסביבה. 

קשורה לאנרגיות נשיות ומומלצת במקרים של חוסר איזון המתבטאות בבעיות הקשורות לנשיות (כאבי מחזור, למערכת הגיניקולוגית). שומרת על היריות תקין ומקלה את תהליך הלידה ואת התקופה שאחרי הלידה. מאזנת לחץ דם ואנמיה.

רוז קוורץ -

אבן אהבה.

מחזקת אהבה עצמית, ביטחון עצמי והערכה עצמית. מאזנת רגשית ומקלה התמודדות רגשית וקבלת החלטות הקשורות לרגש. ביכולתה לשנות את אשר אנו חשים בתת מודע בהקשר לאהבה עצמית ולמערכות יחסים. יכולה לרפא רגשית ובהמשך לשנות את אשר משדרים ועל ידי כך להשפיע לסייע במציאת זוגיות או בהבנה האם הזוגיות הקיימת נכונה. מחדדת את היופי הפנימי המשודר לאחר ומעצימה יכולת נתינה עצמית ממקום של אהבה, שלווה ורצון אמיתי לנתינה. משפיעה על הכליות וכל מערכת הנשימה. 

אגת בלו לייס -

אנרגיות מעודנות ונעימות. מרגיעה מאוד וטובה לתקשורת רגועה וזורמת. מתאימה למי שעובד מול ילדים או אנשים המעבירים מידע בתחומים הדורשים רוגע ושלווה.

אמטיסט -

האנרגיה שלה משפיעה על צורת החשיבה ועל הרגשות כלפי אחרים. מסייעת בשליטה עצמית וטובה למדיטציה. מחזקת כוח רצון, שליטה עצמית, אומץ ואינטואיציה. מקלה התמדה בדיאטה ותמיכה בזמן שינוי דפוסים והרגלים שאינם טובים לנו. מצמצמת כעסים, עצבנות ופחדים. מעודדת חלומות טובים ושינה רגועה. מעניקה הגנה כללית. טובה לאיזון כללי ובריאות כללית. מקלה כאבי ראש ומחזקת שמיעה.

גרנט -

אחת מ-12 אבני החושן, נופך - האבן של שבט יהודה.

מעניקה יציבות, טובה לעמידה בלחצים ובאתגרים חדשים. מחזקת יכולת של קבלת החלטות ושל שמירה על עמדה אישית. מחזקת ביטחון עצמי וכח רצון. מעודדת עצמאות ומרחיקה בלבול.

בגווני האדום והחום קשורות לרובד הפיזי, לקרקוע ולריפוי כללי, בייחוד בהקשר של גב וגפיים. מקלה כאבי ראש וצוואר. מאזנת את מערכת הדם. מקלה מקרים של ורטיגו.

טורקיז -

מרגיעה, מחזקת הסתגלות וגמישות בקבלת סביבה חדשה ומחזקת ביטחון עצמי. מחזקת ביטחון בדיבור ובתקשורת תוך ראיית החיובי והדגשתו. מחזקת צורך בהגשמה עצמית ומעניקה הגנה.

מרגיעה עיניים עייפות. מקלה נשימה, אסטמה וכאבי ראש. מאזנת את מערכת העצבים.

מונסטון -

מאזנת רגשית לעידוד חברות והרמוניה לשמירה על זוגיות קיימת. מעניקה שלווה פנימית ותחושת הרמוניה ושלמות. תומכת ומעודדת בתקופות של חוסר איזון רגשי ובתקופות של שינויים רגשיים תוך הבנת רגשות והבנת המקור לחוסר נוחות, אם קיימת. מקלה התמודדות עם אבל ואובדן ומקלה פחדים.

טובה לאיזון וחיזוק מערכת הנשימה. מחזקת את הלבלב, ואת הריאות. טובה לאיזון הורמונלי.

סיטרין -

אבן השפע וההצלחה. ביכולתה לשנות את התת מודע ועל ידי כך לפתוח הדרך לשפע. טוב למערכת יחסים בתחומי העסקים והלימודים תוך חיזוק יכולת ריכוז והתמקדות. מחזקת החלטיות ואת כוח הרצון ומעודדת בטחון-עצמי בכל הרמות.

מאזנת את מערכת העיכול. מסייעת בריפוי ואיזון הכבד. מקלה דלקות בשלפוחית וכל הקשור בכליות. מקלה במקרים של קוליק ( כאבי בטן אצל תינוקות).

פלורייט -

אחת האבנים המרגיעות ביותר. מעניקה שלווה עמוקה ואמיתית תוך שמירה על ערנות ומיקוד. מלמדת לזרום עם החיים ועם הסביבה ולקבל את הקורה מסביב תוך הבנת אנשים אחרים וקבלתם. מסייעת בצמצום התקפי זעם, כעס וקנאה. מחזקת זיכרון וריכוז.

קיאנייט -

מלמדת שניתן לחיות בצורה נעימה ויפה גם כאשר פועלים בשני עולמות שונים - הרוחני והארצי. מלמדת לראות את הצד היפה של רובדי החיים השונים. מחזקת יכולת קבלת החדש במובן הרוחני תוך שמירה על רוגע ושלווה ובהתמקדות אישית. מאפשרת בנייה מחדש של מחשבות, של תובנות ושל הרגלים כך שמקלה את המעבר לחיים רוחניים יותר. 

רודוקרוסייט - 

מרככת את הלב ברובד הרגשי תוך הענקת חוזק וחוסן מפני רגשות בתת מודע. מצוינת לשחרור מה שמעיק על הלב, טראומות רגשיות. מעניקה את הכוחות לשחרור ולהתמודדות עם מה שעולה מהעבר. מעניקה תחושת רוגע רגשי פנימי ומחזקת אהבה עצמית ממקום עמוק, מהילד הפנימי, מהמקום האמיתי והטהור. מסייעת לטיפול בהפרעות אכילה. מאפשרת לשדר פתיחות לאהבה אמיתית לא רק בזוגיות.

מקלה כאבי אוזניים.

אבלון -

מעניקה שמחה פנימית ותחושת אושר אין סופי.

מעודדת ומעניקה תחושה שהכול אפשרי ולכן מקלה את השגת המטרות והיעדים תוך שמירה על איזון, על שמחה ועל זרימה.. טובה לזרימה בחיים ולהתמודדות במצבים מאתגרים. מעודדת גישה אמפטית ונימוסים, מקלה במקרים של דיכאון או של יאוש תוך הענקת תקווה ומקלה בזמנים של אבל ואובדן. מחזקת ומחייה את הגוף, מסייעת בכל הקשור לגפיים..

אמזונייט -

יש בה אנרגיות הקשורות לאזור הלב. יש בה רכות ונעימות ביחד עם חוזק, עם עצמה ועם יציבות. מעודדת עמידות במצבים שונים, בעיקר כאלו הקשורים לחברות ולקשר עם אנשים. מעניקה יציבות רגשית בקשרים ומלמדת לקחת דברים הקורים בין אנשים בפרופורציה ולהיות אדיבים יותר. להבין שכאשר אדם נפגע, הצד השני לרוב לא התכוון לפגוע. מצמצמת גישה ביקורתית, מצמצמת דאגות ומחזקת סובלנות וחברות. מצמצמת רגשות קינאה. מומלצת לאנשים רגישים. מחזקת גישה חיובית ותחושה רעננות וחדשנות. מצמצמת אגואיזם אם קיים ומסייעת בריסון אגרסיביות במחשבה או בעשייה. מסייעת במקרי גימגום.

אקוומרין -

אחת מ-12 אבני החושן, תרשיש - האבן של שבט אשר.

מרגיעה ומעניקה שלווה פנימית עמוקה המלווה בתחושת בטיחות ונינוחות. מעודדת רימה בחיים, גם במצבים מאתגרים, תוך הענקת היכולת להתמודד בשלווה ובחכמה ובו בזמן לשמור על גישה רגועה. לתקשורת רגועה וזורמת בפרט עם הסביבה הקרובה, המשפחה, הילדים והחברים. מצמצמת גישה ביקורתית, מצמצמת תחושת מבוכה ומחזקת אינטלקט. 

מחזקת עיניים ומשפיעה על אזור הגרון. בשילוב לאפיס מקלה ומונעת התקפי ורטיגו.

טורמלין שחור -

אבן עוצמתית ביותר למתן הגנה מהשפעתן של אנרגיות שאינן מתאימות לנו. מעניקה הגנה כללית גם באזורים שבהם יש קרינה. מגינה מפני השפעתם של אנשים אחרים. ברכב יכולה להגן עלינו במקרה של תאונה. אבן מקרקעת ומומלצת לאנשים שאינם מצליחים להתחבר לכאן ועכשיו.

אבן טיהור וניקוי של רגשות, מחשבות, כעסים, פחדים וחרדות, היא עוזרת להתגבר על תחושות של השפלה ותסכול ועוזרת לנטרל אנרגיות שליליות. תומכת במצבי פרידה או כל התמודדות אחרת עם כאב. היא אחת האבנים הטובות ביותר להגנה אנרגטית ושמירה מפני “עין הרע”. מחזקת את הקסם האישי שטמוע בנו ומעוררת התלהבות ושמחת-חיים. עוזרת לרפא פצעי עבר רגשיים ולשוב לבטוח באהבה. היא מביאה איזון רגשי לחיים ומטעינה באנרגיות של חוזק וחיוניות.

לברדורייט -

מחזקת אושר פנימי, חיוך אמיתי ושמחה. מעניקה כוח פנימי להתמודדות במצבים מאתגרים תוך שמירה על אופטימיות. מחזקת כוח רצון ביישום מטרות או מחשבות. מאזנת מנטלית ומחזקת אינטלקט. מחזקת יכולת עמידה מול אתגרים חדשים. מחזקת חשיבה מקורית תוף חידוד יכולת החשיבה, השכל והאינטואיציה, לכן מומלצת לאנשי עסקים. מעניקה תחושת ביטחון. מעודדת הבנת חלומות ומקלה סיוטי לילה והתמודדות עם שינויים.

מקלה גמגום.

סודליית -

טובה לתקשורת אסרטיבית, בטוחה וזורמת תוך שמירה על תחושה של הגנה וביטחון. מקלה עמידה מול אנשים אחרים בפרט בזמן הצגת עמדה, מצגת, פרויקט וכן הלאה. מחזקת יכולת הבעה עצמית ומרחיקה רגשות אשם. מקלה כאבי עיניים. מקלה הצטננות ואלרגיות. מסייעת ומאזנת את בלוטת התריס.

עין הנמר -

טובה ליציבות רגשית ומנטלית. מסייעת בראיית האור בקצה המנהרה. מחזקת גישה אופטימית המעודדת ראיית החיין וקבלתם בצורה חיובית. מחזקת מבחינה רגשית, מבחינה מנטלית ומבחינה נפשית ומעניקה עידוד ותמיכה. מסייעת ב"עשיית סדר" במחשבות ובגישה לחיים בהבנה שעבודה עצמית מובילה לתוצאות. להגשמה עצמית ולרצון. מחזקת ביטחון עצמי וכוח פנימי להתמודדות עם מה שנראה כאתגר.

קוורץ -

מחזקת את האנרגיות בזמן מדיטציה.

טיהור עצמתית, המטהרת את הגוף בכל הרבדים ומעודדת זרימה אנרגטית. מעוררת את הגוף ומחייה אותו. מסייעת בהתמקדות ובחשיבה צלולה.

טובה לטוהר מחשבות ולניקוי ראש. מקלה על צלילות המחשבה.

רובי -

ענידתה מביאה בריאות, עושר, חכמה והצלחה באהבה. מקושרת לפריון ושמירה על הריון.

מעניקה יציבות ותחושה של 'כאן ועכשיו'. מחקת עצמה אישית, כריזמה וזוהר פנימי. מעודדת שמירה על יציבות כלכלית וזוגית. טובה לאסרטיביות וקבלת החלטות. מעניקה תחושת כוח ויכולת התמודדות במצבים מאתגרים. גורמת לאושר פנימי.

אבן הפריון: לפריחה, לצמיחה, ליישום רעיונות ומטרות ולשגשוג אישי. מחזקת את הגוף. מעניקה מרץ, אנרגיה וחיוניות. מקלה את ההתמודדות עם בעיות פיזיות. מעודדת ומסייעת בכניסה להיריון. מעצימה כריזמה ויופי פנימי המוקרנים כלפי חוץ.

bottom of page